👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت بررسی دستگاه گردش خون

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت بررسی دستگاه گردش خون

پاورپوینت بررسی دستگاه گردش خون در 17 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

مشخصات فایل

تعداد صفحات

17

حجم

0/310 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت بررسی دستگاه گردش خون

 دستگاه گردش خون

عمل دستگاه گردش خون بر آوردن نیازهای بافتها است، یعنی حمل مواد غذایی به بافتها ، حمل فراورده‌های زائد به خارج از بافتها ، رساندن هورمونها از یک قسمت بدن به قسمت دیگر و بطور کلی حفظ یک محیط مناسب در تمام مایعات بافتی برای بقا و عمل مناسب سلولهاست. با این وجود گاهی درک این موضوع مشکل است که چگونه جریان خون در ارتباط با نیازهای بافتها تنظیم می‌شود و چگونه قلب و گردش خون کنترل می‌شوند تا برون ده قلب و فشار شریانی مورد نیاز برای جلو راندن خون را تامین کند.

مشخصات فیزیکی گردش خون

دستگاه گردش خون به گردش بزرگ یا سیستمیک و گردش ریوی تقسیم می‌گردد. چون گردش سیستمیک جریان خون تمام بافتهای بدن به استثنای ریه‌ها را تامین می‌کند به کرات گردش بزرگ یا گردش محیطی نیز نامیده می‌شود. اگر چه سیستم رگی در هر بافت جداگانه بدن دارای مشخصات مخصوص به خود است با این وجود بعضی از اصول عمومی رگها در مورد تمام قسمتهای گردش سیستمیک صدق می‌کند. عمل شریانها حمل خون تحت فشار زیاد به بافتها است. به این دلیل شریانها دارای جداره‌های قوی بوده و خون در آنها با سرعت زیاد جریان می‌یابد.

 

فهرست مطالب

 دستگاه گردش خون

مشخصات فیزیکی گردش خون

مقدار خون در قسمتهای مختلف گردش خون

مساحت سطح مقطع و سرعت جریان خون

فشار در قسمتهای مختلف گردش خون

تئوری پایه عمل دستگاه گردش خون

اهمیت تنظیم فشار

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل گالری هنری با الگوی طراحی نمای تکتونیک پاورپوینت تحلیل مرکز نمایش چی شی Chi She چین مبانی نظری و پیشینه تحقیق خودکشی ، اختلالات شخصیت و اختلالات خلقی پاورپوینت مجازات های جایگزین حبس و جزئیات آنها در قانون پاورپوینت-بلایا و مخاطرات طبیعی و راه مقابله با آنها