👈 فروشگاه فایل 👉

سن گندم مضرترین آفت گندم

ارتباط با ما

... دانلود ...

سن گندم مضرترین آفت گندم

مبارزه با حشره‏ هاي زيان ‏آور، آفت ‏ها و بيماري ‏هاي گياهان يكي از روش‏هاي مهم بالا بردن توليد محصولات كشاورزي است؛ چرا كه هرساله بخش قابل ملاحظه ‏اي از محصولات كشاورزي در اثر اين عوامل از بين مي‏روند. در نتيجه زيان‏هاي جبران ‏ناپذيري به كشاورزان و اقتصاد كشور وارد مي‏شود. يكي از حشره‏ هاي زيان‏ آور و آفت‏هاي مهم سن گندم است.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

9

حجم

46/736 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

doc

توضیحات کامل

مبارزه با حشره‏ هاي زيان ‏آور، آفت ‏ها و بيماري ‏هاي گياهان يكي از روش‏هاي مهم بالا بردن توليد محصولات كشاورزي است؛ چرا كه هرساله بخش قابل ملاحظه ‏اي از محصولات كشاورزي در اثر اين عوامل از بين مي‏روند. در نتيجه زيان‏هاي جبران ‏ناپذيري به كشاورزان و اقتصاد كشور وارد مي‏شود. يكي از حشره‏ هاي زيان‏ آور و آفت‏هاي مهم "سن گندم" است. اين حشره همه ساله زيان‏ فراواني به مزرعه ‏هاي گندم وارد مي‏كند و توليد اين محصول را با مشكل رو به رو مي‏كند. سن گندم در بيشتر نقاط كشور به مزرعه ‏هاي گندم حمله مي‏كند و باعث نابودي آ‏ن‏ها مي‏شود. اين آفت يكي از مهم‏ترين و خطرناك‏ترين آفات گندم در ايران محسوب مي‏گردد و با تغذيه از گندم و جو در مراحل مختلف رويشي موجب كاهش عملكرد (خسارت كمي) و از بين بردن خاصيت نانوايي (خسارت كيفي) مي‏گردد. سن‏ها در مراحل مختلف زندگي خود، به گندم آسيب مي‏رسانند و بيشترين خسارت در مرحله نهايي پوره‏گي و حشره بالغ ايجاد مي­گردد. در نتيجه شناخت مراحل زندگي سن مي‏تواند موجب پيشگيري و يا مبارزه به موقع از به وجود آمدن خسارت گردد. از جمله روش­هاي مبارزه با اين آفت روش­هاي زراعي، بيولوژيكي و شيميايي است، از اين‏رو با پيش­گيري و مبارزه با رشد سن گندم مي­توانيم گام بزرگي را در زمينه ايمني و کاهش ضایعات محصولات کشاورزي داشته باشيم.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت انواع صدمات ورزشی و درمان آنها پاورپوینت نقش خصوصیات روانی در تصمیم گیری پاورپوینت مروری بر رشد غرور و اخلاق در فلسفه و روانشناسی پاورپوینت آزمایشگاه شیمی آلی 1 پاورپوینت نکاتی پیرامون فرآیند طراحی معماری پلان های ساختمانی