👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت زندگینامه خواجه نصیرالدین طوسی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت زندگینامه خواجه نصیرالدین طوسی

پاورپوینت زندگینامه خواجه نصیرالدین طوسی شامل 51 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم انسانی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

51

حجم

4318/893 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت زندگینامه خواجه نصیرالدین طوسی

پاورپوینت زندگینامه خواجه نصیرالدین طوسی شامل 51 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم انسانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

محمد بن حسن جهرودی طوسی مشهور به خواجه نصیر الدین طوسی در تاریخ ۱۵ جمادی الاول سال ۵۹۸ هجری قمری در طوس ولادت یافته است. او به تحصیل دانش علاقه زیادی داشت و از دوران جوانی در علوم ریاضی و نجوم و حکمت سرآمد شد و از دانشمندان معروف زمان خود گردید. طوسی یکی از سرشناس ترین و با نفوذترین چهره های تاریخ اسلامی است.

علوم دینی و علوم عملی را زیر نظر پدرش و منطق و حکمت را نزد خالویش بابا افضل ایوبی کاشانی آموخت. تحصیلاتش را در نیشابور به اتمام رسانید و در آنجا به عنوان دانشمندی برجسته شهرت یافت. خواجه نصیر الدین طوسی را دسته ای از دانشوران خاتم فلاسفه و گروهی او را عقل حادی عشر (یازدهم) نام نهاده اند. علامه حلی که یکی از شاگردان خواجه نصیر الدین طوسی می باشد درباره استادش چنین می نویسد: خواجه نصیر الدین طوسی افضل عصر ما بود و از علوم عقلیه و نقلیه مصنفات بسیار داشت. او اشرف کسانی است که ما آنها را درک کرده ایم. خدا نورانی کند ضریح او را.

  و ...

فهرست مطالب

مقدمه

اساتید

شاگردان

گفتار بزرگان

خصوصیات اخلاقی

فعالیت

دوران بازگشت به وطن

روزگار خواجه‌ نصیر

زندگی‌ خواجه‌ نصیر

خواجه‌ نصیر در دژ اسماعیلیان‌ (زندانی‌ سیاسی)

وزارت‌ خواجه‌ نصیرالدین‌

مذهب‌ خواجه‌ و دشمنان‌ او

آثار خواجه‌ نصیر

عنوان :  زندگینامه خواجه نصیرالدین طوسی

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 51

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

شناسايي و تبيين نقش نوآوري خدمات بر عملكرد گمركات استان تهران (مطالعه موردي: گمرك فرودگاه امام خميني ره) پاورپوینت بررسی شبکه های کامپیوتری پاورپوینت تکنولوژی آموزشی چیست تست هوشی گودیناف (آدمک) تحقیق گفتگوی تمدن ها