👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت مفهوم نرخ بیكاری چیست

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت مفهوم نرخ بیكاری چیست

پاورپوینت مفهوم نرخ بیكاری چیست شامل 32 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان اقتصاد و حسابداری کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

32

حجم

0/300 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت مفهوم نرخ بیكاری چیست

پاورپوینت مفهوم نرخ بیكاری چیست شامل 32 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد ، حسابداری و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

مركز آمار ایران مرجع رسمی محاسبه و انتشار آمار نرخ بیكاری است. بر اساس تعریف مركز آمار، نرخ بیكاری عبارت است از نسبت جمعیت بیكار به جمعیت فعال. مسئله مهم در این تعریف، مفاهیم جمعیت بیكار و جمعیت فعال است. جمعیت فعال اقتصادی تمام افراد بزرگ تر از 10 سال را در بر می گیرد كه در هفته قبل از آمارگیری در تولید كالا و خدمات مشاركت داشته (شاغل) و یا با وجود قابلیت مشاركت، مشاركت نداشته اند (بیكار). در واقع جمعیت فعال بیانگر تعداد افرادی است كه توانایی و تمایل عرضه نیروی كار خود را به بازار دارند و به دو دسته شاغل و بیكار تقسیم می شوند. افراد شاغل طبق تعریف بخشی از جمعیت فعال اند كه در هفته آمارگیری، حداقل یك ساعت كار كرده اند. افراد بیكار نیز بخشی از جمعیت فعال می باشند كه در هفته آمارگیری با وجود آمادگی برای انجام كار و جستجوی كار، فاقد كار می باشند.

رشد اقتصاد و نرخ بیكاری یكی از عوامل اصلی تعیین كننده نرخ بیكاری، میزان اشتغال در اقتصاد است. طبیعی است میزان اشتغال در اقتصاد نیز به میزان تولید اقتصاد و رشد اقتصادی بستگی دارد. هر چه رشد اقتصادی افزایش یابد، میزان اشتغال نیز به تبع آن افزایش می یابد و در نتیجه نرخ بیكاری كاهش خواهد یافت. بنابراین سیاست های اقتصادی كه موجب افزایش رشد اقتصادی شوند به افزایش اشتغال و كاهش نرخ بیكاری كمك می كنند و در مقابل سیاست های اقتصادی كه به كاهش رشد اقتصادی می انجامند، به كاهش اشتغال و افزایش نرخ بیكاری كمك می كنند. از مهم ترین سیاست های دولت می توان به سیاست های پولی، سیاست های مالی، سیاست های ارزی، سیاست های تجاری و سیاست های حاكم بر بازار نیروی كار اشاره كرد.

و ...

عنوان : مفهوم نرخ بیكاری چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 304 کیلوبایت

تعداد صفحات : 32 

👇محصولات تصادفی👇

مبانی نظری و پیشینه تحقیق توانمندسازی منابع انسانی پاورپوینت صکوک جعاله پاورپوینت تأثیر دین بر معماری اسلامی پاورپوینت شهر تاریخی ماسوله ریشه هاى درونى تهمت